SRA Pärnu Laskespordiklubi

MTÜ Eesti Reservväelaste Laskespordiklubi loodi 2011 aasta novembris Tartus 11 laskmisentusiasti poolt. Klubi oli esimene SRA-laskmise esindusorganisatsioon Eestis ja on loodud justnimelt antud laskespordiala edendamiseks ja huviliste koondamiseks. Klubi eesmärgiks on kaitseliitlaste, reservväelaste ja jõustruktuuride liikmete laskmisoskuse tõstmine, võistluste korraldamine ja välisvõistlustel osalemine.

Eesti Reservväelaste Pärnu Laskespordiklubi loodi koostöös Tartu sõpradega 2016 a. juulis Pärnus.

SRA (Sovellettu Reserviläisammunta) on meie põhjanaabrite poolt loodud laskespordiala, mille reeglid on paika pandud Soome Reservväelaste Spordiliidu (RESUL) poolt. SRA-laskmine on spetsiaalselt suunatud armeerelvade kasutamisele, ehk siis kasutatakse peamiselt samu kaliibreid ning puuduvad spetsiaalsed klassid, mis kitsendaksid näiteks relva salvede mahtu või relvaraua pikkust. Erinevalt teistest sarnastest laskespordi aladest, soositakse SRA-laskmistel armeeriietust ehk nn. “laigulise” kandmist.

Kui Sa oled peas mõlgutanud mõtteid praktikalise laskmisega tegelema hakkamise üle ja oled praegune või endine kaitseliitlane, reservväelane või jõustruktuuride liige, siis SRA-laskmine on just Sulle loodud ning annab võimaluse tõsta Sinu praktiline relvakäsitsuse oskust uuele tasemele.

Menu